Skip to content Skip to footer
Tarihçe arka
Tarihçe Ön
EBA DEMİR ÇELİK

Tarihçe

1973 yılında merhum aile büyüğümüz Celal Ruban’ın Kdz. Ereğli'de bulunan ERDEMİR fabrikasında çalıştığı zamanlarda sac sektöründeki ihtiyacı görerek istifa etmesiyle ticari hayatı başlamıştır. 1979 yılında sektörün temel taşlarından biri olan kurmuş olduğu ERNAK EREĞLİ NAKLİYAT firmasıyla sektöre lojistik alanıyla giriş yapmıştır. Gelişen talepler doğrultusunda lojistik hizmetinin yanında aktif olarak müşterilerinin sac taleplerine de cevap verir hale gelerek sac tüccarlığına başlamıştır. 1986 yılında kendisi vefat ettikten sonra firmanın ikinci kuşak bireyleri unvan değişikliği yaparak EREĞLİ DİLME ANONİM ŞİRKETİ adında bölgede yeni bir ticari boyut olarak çelik servis merkezi fabrika vasfında hizmet vermeye başlamışlardır.

Grup firmamız olan EREĞLİ LOJİSTİK ANONİM ŞİRKETİ günümüzde halen müşterilerinin lojistik ihtiyaçlarına çözüm bularak, diğer grup firmamız EREĞLİ DİLME ANONİM ŞİRKETİ ise günümüzde halen otomotiv, beyaz eşya, savunma sanayi, radyatör, soğutma, pano gibi sektörlerde faaliyet gösteren firmalara çelik servis merkezi hizmeti vermeye devam etmektedir.

EBA DEMİR ÇELİK, imalatçı müşterileri için birinci kalite sertifikalı malzeme tedariği ve kaliteli üstün hizmet mottosuyla 2020 yılında faaliyete başlamıştır. Firmamız, müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda üretimden satışa, satıştan nihai kullanıcıya kadar hizmet verme anlayışını benimseyerek, tam teşekküllü çelik servis merkeziyle ve lojistik ağıyla müşterilerine tüm süreçleri tek bir yerden sağlama hizmeti sunmaktadır.